Kültür İpekyolu Belediyeleri Geyve de Toplandı

İpekyolu Belediyeleri Geyve de Toplandı

2 yıl önce     Kültür 0
İpekyolu Belediyeleri Geyve de Toplandı

Geyve Belediyesi, T.C. İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği Kasım Olağan Meclis Toplantısına ev sahipliği yaptı.

 

Toplantıya; Sakarya eski Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Birlik Başkanı ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, İznik Belediyesi Meclis Üyesi, Kıbrısçık Belediyesi Meclis Üyesi, ve Eskişehir İnönü Belediyesi Meclis Üyesi katıldı.Ev sahibi ve Birlik Başkanı Murat Kaya toplantı öncesi yaptığı hoş geldiniz konuşmasında; Özellikle bizleri kırmayarak meclis toplantımıza katılan, Birliğimizle alakalı değerli fikirlerini bizimle paylaşan bir önceki dönem milletvekilimiz Sn Prof. Dr. Mustafa İsen ile toplatımıza katılan tüm değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum, dedi…

Birlik Müdürü Sibel Bozdağcı gündem ile ilgili görüşmelere geçti;

* Birlik Merkezinin taşınması gerektiği, zorluklar yaşandığı ve yazışmalarda gecikmeler olduğu açıklandı. Tüzük değişikliği Oy Birliği ile kabul edildi.

* Birliğe katılım talepleri olan Gerede ve İnönü Belediyelerinin talepleri Oy Birliği ile kabul edildi.

* Tüzüğün 26.Maddesine göre 2020 yılına ait katılım paylarının aynen devam etmesi, katılım paylarının belediyeler tarafından yatırılması Oy Birliği ile kabul edildi.

* Yurt dışı destinasyon çalışmaları var. Ön hazırlık yapılması kararı alındı.

Geyve Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Murat Kaya konuşmasında; İlçede belediye tarafından yapılan çalışmalar ve gelinen noktalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Kaya; “İnsan güzel şeyler düşünürse güzel şeyler oluyor. Sayın Hocam bölgemiz için ciddi emek harcadı. Hocama çok teşekkür ediyorum. Hocam benim adım atmadığım bir yer kalmadı der. Doğru bölgede turizm ve kültür ile alakalı adım atmadığı yer kalmadı. Eğer Taraklı bu güne geldi ise, Eğer Geyve de tarihi eserlerin restorasyonu yapıldı ise ve Türkiye de adını duyurdu ise bunda hocamın katkıları vardır. Birlik Başkanı olarak ben de Belediyelerimizin sorunları çözümünde elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Birliğin tüzüğünde sosyoekonomik ve kültürel yapının da geliştirilmesi ile alakalı çalışmalar var. Eğer ürettikleriniz olursa, bizlerde bu belediyelere katkımız olsun diye o malları GEYVA olarak pazarlayabiliriz. Her türlü katkı sağlayabiliriz. Ben bu birliğin büyüyeceğine ve Türkiye çapında önmeli faaliyetler göstereceğine inanıyorum.” Dedi.

Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasında; İpekyolu Belediyelerinin yeni projelere de imza atmaları gerektiğini, turizm sektörü ile ilgili kurumlarla görüşmelerin üst düzeye taşınmasını belirtti.

Söz alan konuklar ev sahipliği için Başkan Murat Kaya’ya iyi dileklerini iletti.

Toplantı sonrasında Başkan Kaya konuklarına Sakarya Nehri kenarında ki  Nehir Park’ta kahve ikram etti

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!